TOSK Žamberk
U Koupaliště 1362
564 01 Žamberk

rezervace dvorců:
+420 724 193 236
Facebook

O klubu

TOSK Žamberk

slaví v roce 2016 90 let svého vzniku.Historie do tohoto data je zaznamenána v Almanachu TOSK, který je k dispozici v několika dílech v pdf formátu v sekci Historie a současnost

Souhrnné informace o dění v klubu v letech dalších najdete v Tenisovém sumáři TOSK, který je vydáván každoročně k Valné hromadě organizované většinou v průběhu měsíce dubna a je Vám opět k dispozici v sekci Historie a současnost

Zásadní otevření­ haly 6.1.2007změnou v novodobé činnosti klubu byla investice města Žamberka v letech 2006-2007 do výstavby kryté haly s 2 dvorci a nového klubového zázemí Helena Suková oficiálně otví­rá provoz haly. Tento komplex umožňuje zajistit celoroční provoz tenisového areálu TOSK.
Při stavbě bylo využito řady originálních řešení, např. zelená antuka pro finální povrch obou dvorců hala s 2 dvorci se zelenou antukou a ta nešpiní­, zastřešení vazníkové lepené dřevěné konstrukce dvouvrstvou plastovou folii se vzduchovou mezivrstvou, řízené proudění teplého vzduchu při vytápění haly, možnost odkrytí bočních stran při letním provozu a tím provětrávání haly.
Klubové zázemíklubovna zahrnuje klubovnu s barem a s 24 místy u stolů s nabídkou občerstvení včetně pronájmu nebo prodeje sportovních potřeb a vyplétání raket, šatny, sociální zařízení s teplou vodou, minifitnes a místnost s pinpongovým stolem, venkovní terasu a technologické provozní centrumminifitnes nebo stolní­ tenis.

V roce 2012 byla dokončena výstavba víceúčelového hřiště s umělou trávou včetně odrazové stěny. Hřiště je možno využít pro rekreační tenis a pro závodní volejbal, nohejbal a bambington.
Od roku 2012 je v provozu automatický závlahový systém venkovních antukových dvorců. Projekt byl spolufinancován Evropskou unii z Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova v rámci opatření IV.1.2.Realizace místní rozvojové strategie Programu rozvoje venkova ČR.
V roce 2013 zprovozněno WIFI připojení v celém areálu. V roce 2014 kompletní rekonstrukce antukového povrchu v hale včetně výměny lajn.  

Fotodokumentaci z výstavby, otevření i vlastního provozu haly a klubového zázemí najdete ve fotogalerii.
Aktuality

Vážení tenisoví přátelé,
firma WILSON si vybrala areál TOSK Žamberk pro testování nov...

V sobotu 4.8.2018 se na klubu TOSK Žamberk uskutečnila kvalifikace na Mistrovství republiky nereg...

V sobotu 21.7.2018 se v našem klubu uskutečnil turnaj neregistrovaných okruhu Malý open. Po...

V sobotu 30.6. byl zakončen již 37. ročník Extraligy a Ligy neregistrovaných hráčů klubu TOS...