TOSK Žamberk
U Koupaliště 1362
564 01 Žamberk

rezervace dvorců:
+420 724 193 236
Facebook

Zahraniční kontakty

V roce 1988 na začátku prázdnin se uskutečnil historicky první zahraniční klubový zájezd. Cílem byl chorvatský Samobor  a organizátorem celé akce byl spolu s vedením oddílu Danko Treppo, předseda tamního tenisového klubu, jehož manželka pochází z nedalekého Klášterce nad Orlicí. Zájezdy se opakovaly v letech 1989 a 1990, kdy  byla desítka žamberských tenistů pozvána na oslavy 100 let vzniku TK Samobor 1890. Zúčastnila se kvalitního turnaje, který vyhrál daviscupový reprezentant tehdejší Jugoslávie G. Prpič (ze žamberských hráčů se do hlavní soutěže probojovali z kvalifikace Richard Neugebauer a Jan Kubíček. Zájezdy byly oboustranné, naposledy nás navštívili samoborští v roce 1994.
Od roku 1993 byly navázány kontakty s tenisty holandského města Woerden a každý rok až do roku 2008 se vzájemné každoroční výměnné zájezdy střídavě opakovaly. V lichém roce woerdenští v Žamberku a v sudém naopak. V průběhu každoročního 7-9denního pobytu cca 15 dětí a doprovodu z řad rodičů bylo sehráno vždy meziměstské utkání, hráči absolvovali společné tréninky, zúčastnili se turnajů, společných výletů a řady společenských akcí v rodinách včetně přijetí na radnici ve Woerdenu a v Žamberku. Při každém pobytu se vždy bydlelo v rodinách, takže i jazyková průprava byla permanentně na pořadu dne. V roce 2009 byly kontakty z holandské strany přerušeny, ale hned v příštím roce opět projevili zájem nás navštívit.
V roce 2009 byl navázán kontakt s tenisovým klubem v polském městě Bystrica Klodzka.
V roce 2010 se připravuje projekt „ Mezinárodního soustředění mladých tenistů“ za účasti dětí a mládeže ze Žamberka, Woerdenu a Bystrica Klodzka. Projekt je podpořen finančním příspěvkem města Žamberk.

O historii mezinárodních kontaktů včetně výsledků se podrobněji dočtete v sekci O klubu - Historie a současnost v Almanachu TOSK a v Tenisovém sumáři pro daný rok. Průvodní fotodokumentace ze zahraničních kontaktů, ale také z další činnosti a života TOSK je vystavena na tablech v klubovém zázemí. Budeme potěšeni Vaší návštěvou.

Aktuální dění můžete sledovat také v sekci Fotogalerie
Aktuality

Vážení tenisoví přátelé,
firma WILSON si vybrala areál TOSK Žamberk pro testování nov...

V sobotu 4.8.2018 se na klubu TOSK Žamberk uskutečnila kvalifikace na Mistrovství republiky nereg...

V sobotu 21.7.2018 se v našem klubu uskutečnil turnaj neregistrovaných okruhu Malý open. Po...

V sobotu 30.6. byl zakončen již 37. ročník Extraligy a Ligy neregistrovaných hráčů klubu TOS...