TOSK Žamberk
U Koupaliště 1362
564 01 Žamberk

rezervace dvorců:
+420 724 193 236
Facebook

Týden tenisu

"Týden tenisu" vznikl při příležitosti oslav 100 let tělovýchovy v Žamberku na přelomu července a srpna 1987. Princip je v tom, že turnaje mládeže a dospělých se odehrají během 1 týdne. V posledních letech se k nim přidal minitenis a babytenis (děti do 10 let), které se však hrají následující nebo předcházející víkend.

Tato svými rozměry ojedinělá akce se neobejde bez kvalitní práce a obětavosti funkcionářů a členů oddílu a také bez přízně různých sponzorů a partnerů,kterých se také vystřídala dlouhá řada. Turnaj dospělých se od r.1990 hraje jako memoriál Břetislava Charfreitaga, na počest dlouholetého neúnavného organizátora žamberských turnajů a tenisového života vůbec.

V sekci najdete "Propozice", seznam sponzorů a partnerů turnajů, výsledky a hodnocení uveřejněné v Žamberských listech.

V roce 2009 se konal jubilejní 40.ročník memoriálu Břetislava Charfreitaga, který měl vynikající úroveň a stal se co do kvality nejlépe obsazeným turnajem v 83leté historii našeho oddílu. Přihlásilo se celkem 60 hráčů, dvouhra měla kategorii 11 a čtyřhra kategorii 10. V porovnání s ostatními turnaji v ČR jsme se zařadili do první desítky z více než 200 pořádaných turnajů. Mimořádná sportovní kvalita byla především dána pěti hráči, kteří figurují mezi první padesátkou na celostátním žebříčku a nasazená osmička hráčů se prezentovala s umístěním do 100.místa na celostátním žebříčku.
Jediným kazem turnaje bylo sobotní deštivé počasí, kdy opakované přívaly vody činily z kurtů bazén. Díky tenisové hale a obětavosti pořadatelů se první kolo sehrálo, i když z 28 zápasů jich bylo venku dokončeno pouze 8.
Velké poděkování patří organizačnímu týmu pod vedením M.Chvátila , rozhodčímu turnaje J.Kulhánkovi a  partnerovi turnaje městu Žamberk a generálnímu sponzoru firmě JAMALL-CZ a.s. NÁBYTEK.

finalisté deblu, třetí zprava zástupce hlavního sponzora f.Jamall pan Štrunc

Více fotografií najdete v sekci fotogalerie
Výsledky turnaje

Soubory ke stažení:

Sponzoři Týdne tenisu 2009 [DOC 71.7kB]    
Propozice Týdne tenisu 2009 [DOC 1.2MB]    

Aktuality

V přiloženém souboru najdete přehled výsledků oblastních přeborů ve dnech 12.-14.5.2018 a p...

Na východočeských oblastních přeborech dorostenek ve dnech 12.-14.5.2018 dosáhla hráčka TOSK...

Tenisové výsledky – halová sezóna končí,
Letní začne mistrovskými zápasy družstev v&nb...

Dne 22.4.2018 od 17.00 se koná v restauraci Babeta v areálu Pod Černým lesem výročn...