Upravit stránku

Matyáš Černý (Severočeská tenisová, 51. místo na celostátním žebříčku) zcela opanoval turnaj mužů kategorie B, který hostil TOSK Žamberk. Ve včerejším finále zdolal devatenáctiletý tenista Andreje Wawrzyczeka (Tennis Hill Havířov, 114.místo CŽ) 6:4, 6:0 a připsal si 100 bodů do žebříčku. Společně s Lukášem Vojtěchovským (LTK Liberec) dokázal zvítězit i ve čtyřhře. Ve finále porazili pár Stanislav Nebojsa (Jiskra Otrokovice), Miroslav Codl (Jiskra Bechyně) 6:4, 6:4. "Finále dvouhry nebylo jednoduché, soupeře jsem neznal, každopádně jsem se připravil a s nějakým plánem jsem na kurt šel. Ze začátku prvního setu jsme hráli delší výměny a drželi jsme si servisy až do stavu 3:2, kdy se mi ho podařilo brejknout. Začal jsem ale dělat více chyb ze hry a poté mně brejkl nazpátek a podržel si servis na 4:3. Game na servisu na 4:4 byl hodně důležitý pro vývoj prvního setu, ačkoliv jsem měl v gamu 0:30, dokázal jsem ho otočit a poté získat i jeho servis na 5:4. Pak jsem set dopodával na 6:4. Ve druhém setu jsem trochu pozměnil svou hru a přestal dělat tolik chyb, a i proto byl druhý set jednoznačnější. Druhý set a pak celý zápas rozhodly dva dlouhé gamy na 1:0 na soupeřově servisu a na 4:0 na mém servisu. I když můj výkon nebyl ideální a nejsem s ním moc spokojen, jsem rád, že se mi povedlo zápas a nakonec celý turnaj vyhrát," prohlásil po finále Matyáš Černý. Ze čtyř domácích hráčů (Lukáš Malý, Radek Neugebauer, David Neugebauer, Dominik Jedlička) zanechal na kurtu největší dojem Dominik Jedlička. Ve čtvrtfinále měl proti favorizovanému Lukáši Vojtěchovskému za stavu 6:3 a 5:4 při vlastním podání výhodu a matchball, který neproměnil a nakonec odešel poražen 6:7 a 4:6. "Co bych teď s odstupem času změnil? Hrál bych agresivněji, tak jako celý zápas, ale zrovna v tom momentu mě hlava do rizika bohužel nepustila. Soupeř ukázal zkušenosti, v důležitých výměnách byl bezchybný. Měl jsem to prolomit nějakým odvážnějším způsobem než čekat na jeho chybu," litoval promarněné šance Dominik Jedlička.

Zleva vítěz Matyáš Černý, pořadatel turnaje Miloslav Chvátil a poražený finalista Andrej Wawrzyczek.