Upravit stránku

Skvělou formu z posledního období potvrdil Miroslav Podrábský (168. místo celostátního žebříčku, TJ Sparta Úpice) i na turnaji dorostenců v Žamberku. V dramatickém pondělním finále jako nasazený hráč číslo jedna porazil turnajovou dvojku Libora Krále (189., TENIS-CENTRUM DTJ Hradec Králové) 2:6, 6:3 a 1:0 (7) a zaznamenal třetí turnajové vítězství v řadě. „Myslím, že to byl dobrý a zajímavý zápas, v první sadě hrál lépe soupeř, ve druhém setu jsem změnil taktiku a set udolal. V supertiebreaku to byla bitva až do konce,“ komentoval finále Miroslav Podrábský. Z vítězství ve čtyřhře se radovala dvojice Libor Král, Dominik Herman (TK Ústí nad Orlicí). Bilance domácích hráčů: Jakub Zaňka postoupil do druhého kola, Tomáš Jandík skončil v předkole.

Zleva Libor Král a Miroslav Podrábský
Aktéři finále čtyřhry, zleva Matyáš Maršík, Matouš Ploc, Libor Král a Dominik Herman.
Semifinalisté dvouhry Matyáš Hep a Jiří Štěpař.