Upravit stránku

Několik hráčů TOSK Žamberk si o víkendu odbylo vstup do zimní (halové) části sezony. Na turnaji dorostenců v areálu SK HIT Hradec Králové se představili Dominik Horálek a Lukáš Malý. Dominik Horálek si v prvním kole poradil s Tomášem Křepinským 6:4, 7:5. Ve druhém kole svedl vyrovnanou bitvu s nasazenou dvojkou Adamem Nápravníkem (TC Dvůr Králové, 86. místo celostátního žebříčku). Po setech 4:6, 6:2, 1:0 (5) byl nakonec spokojenější hráč Dvora Králové. "Nechal jsem si bohužel utéct začátek druhého setu. Od druhého setu jsem začal více kazit," rekapituloval zápas Dominik Horálek. Obě utkání Lukáše Malého měla koncovku v super tie breaku. V předkole udolal Ondřeje Palu (TENIS-CENTRUM DTJ HK, 457. místo CŽ). "Herně jsem se trápil, soupeř hrál dobře. V nejtěžších momentech jsem ale vydržel a urval to pro sebe," hodnotil utkání Lukáš Malý. V dalším napínavém duelu Lukáše přetlačil Šimon Novotný (TK Neridé, 135 místo CŽ) 6:2, 6:7 (5), 1:0 (2). "Soupeř hrál velmi agresivně. V prvním setu mu to tam padalo a neměl jsem šanci. Ve druhém setu jsem začal hrát přesněji a bez chyb a set jsem vyhrál. V supertiebreaku jsem bohužel chytal křeče do stehen." V kategorii starších žáků reprezentovali TOSK na turnaji ve Vysokém Mýtě Viktor Adámek a Tomáš Jandík. Viktor Adámek v prvním kole hladce přehrál Daniela Nello Práška (Lokomotiva Trutnov) 6:2, 6:1. Ve druhém kole podlehl v divoké přestřelce Adamu Sedláčkovi (Lokomotiva Trutnov) 4:6 a 3:6. O příjemné překvapení se postaral Tomáš Jandík, který v prvním kole porazil žebříčkově výše postaveného Timona Jurajdu (TK Letohrad) 6:1, 6:2. V dalším kole skončil na raketě pozdějšího finalisty Matěje Čujana (TK Mohelnice) 3:6, 1:6.