Upravit stránku

Adrenalinový zážitek připravil sobě i přítomným divákům Tomáš Jandík ve finále dvouhry na turnaji starších žáků ve Dvoře Králové nad Labem proti Maximu Luňákovi (TC VŠ Praha). V průběhu prvního setu diktoval tempo hry a i díky tvrdému servisu získal pohodlný náskok 5:2 a postupně si vypracoval osm setballů. Žádný z nich však neproměnil a pražský tenista nakonec získal sadu pro sebe (7:5).  Psychickou výhodu brzy zužitkoval v rychlé vedení 5:1 na gamy a propracoval se ke čtyřem matchaballovým šancím. Hráč TOSK se však obdivuhodně zvedl, náskok Maxima Luňáka dokázal smazat a druhý set pro sebe získal v poměru 7:5. V tie breaku si Tomáš udržoval mírný náskok až do stavu 8:7, koncovka však patřila Maximu Luňákovi, který zvítězil 10:8. "Jsem rád, že jsem se nepoložil a dokázal druhý set otočit. V super tie breaku jsem bohužel udělal dvě dvojchyby a tím jsem zápas nejspíš prohrál. Porážka mě mrzí, ale svůj výkon hodnotím kladně," komentoval nedělní více než dvou a půl hodinovou finálovou šichtu Tomáš Jandík. S klubovým kolegou Viktorem Adámkem postoupil Tomáš i do finále čtyřhry, v němž byl nad jejich síly pár Adam Svoboda (Tenisový klub Havlíčkův Brod), Matouš Ploc (TK Česká Třebová) po setech 3:6, 5:7. V kategorii mladšího žactva zasáhli do turnajů Ondřej Hájek (prohra v Dolní Dobrouči 0:6, 0:6 s Antonínem Kvapilem (SK Týniště nad Orlicí)), Eva Jandíková (porážka v Lomnici nad Popelkou 1:6, 0:6 s Andreou Kučerovou (TC Dvůr Králové) a Aneta Dostálová, která v Chocni zaznamenala své premiérové turnajové vítězství. V utkání prvního kola přemohla Alenu Hofmanovou (TK Choceň) 6:3, 6:2.