Upravit stránku

Ani třetí finálovou účast za sebou nakonec Tomáš Jandík nepřetavil v turnajový triumf ve dvouhře starších žáků. V Holicích se přes náročný los dostal až do finálového souboje s Matyášem Hepem (TENIS-CENTRUM DTJ HK) a po vyhraném úvodním setu 7:6, vedení 2:0 na gamy a gameballu na 3:0 už už sahal po poháru pro vítěze. Královéhradecký tenista ale bojovným výkonem a enormním nasazením protáhl po výhře 6:4 ve druhém setu zápas až do super tie breaku, v němž zvítězil 10:6. "Předchozí semifinále s Janem Šidlíkem, které také končilo až v super tie breaku, mi bohužel vzalo hodně sil, které mi pak od druhého setu ve finále scházely. Už jsem neměl z čeho brát, bylo to znát na pohybu, razanci úderů a samozřejmě také na mém servisu," litoval po utkání Tomáš Jandík. Nejlepšího výsledku v sezoně dosáhl v Holicích Viktor Adámek, který postoupil až do semifinále, v němž svedl více než vyrovnaný duel s pozdějším turnajovým vítězem Matyášem Hepem (6:7, 4:6). "Škoda, že jsem nedotáhl první set do vítězného konce, v tie breaku jsem vedl 4:2. Zápas se pak mohl vyvíjet jinak," uvedl Viktor Adámek.