Upravit stránku

Zatím nejlepší výsledek v halové části sezony může po uplynulém víkendu zaknihovat Tomáš Jandík. Na turnaji starších žáků v České Třebové proklouzl do semifinále. Cestu mu otevřela zejména výhra v prvním kole nad nasazenou dvojkou Jakubem Špačkem (TK Milo Olomouc, 231. místo na celostátním žebříčku) 7:6, 6:3. "Hodně mi pomohla zvládnutá koncovka prvního setu. Pak už jsem byl, myslím, lepším hráčem," prohlásil žamberecký tenista. V nedělním semifinále padl s Františkem Hlouškem (TJ Žďár nad Sázavou) 4:6, 2:6. Pořadatelé zvolili i pro soutěž ve dvouhře NO-AD systém, jenž v utkání podstatně lépe využil hráč Žďáru nad Sázavou. V prvním setu vyhrál z pěti "shodových" gamů hned čtyři, ve druhém pak ze tří rovnovážných stavů vytěžil všechny tři hry. "NO-AD gamy zápas hodně ovlivnily, já jsem v nich bohužel nebyl vůbec úspěšný. Zápas se mohl odvíjet úplně jinak," litoval nevyužitých šancí Tomáš Jandík.