Upravit stránku
Víkendový turnaj kategorie starších žáků opanoval v Žamberku hráč SK JC Sport Opava Lukáš Kuřitka (103. místo celostátního žebříčku), který ve finále dvouhry porazil Pavla Šošolíka (TK AGROFERT Prostějov, 150. místo CŽ) přesvědčivě 6:3, 6:1. Víkendový turnaj kategorie starších žáků opanoval v Žamberku ve dvouhře tenista SK JC Sport Opava Lukáš Kuřitka (103. místo celostátního žebříčku), který ve finále porazil Pavla Šošolíka (TK AGROFERT Prostějov, 150. místo CŽ) přesvědčivě 6:3, 6:1. Soutěž ve čtyřhře vyhrál pár Pavel Šošolík, Dominik Herman (TK Ústí n. Orlicí, 192. místo CŽ). V turnajovém pavouku figurovali i dva zástupci TOSK Žamberk. Viktor Adámek po nadějně rozehraném utkání nakonec proti Petru Klímovi (TK Česká Třebová) tahal za kratší konec po setech 4:6, 6:2, 0:1 (4).  Tomáš Jandík si v prvním kole bez problémů poradil se Šimonem Liškou (TK Choceň) 6:0, 6:2. Ve druhém kole proti finalistovi turnaje Pavlu Šošolíkovi měl Tomáš Jandík výborný nástup do utkání a vedl 3:1 a 30:0. Důležitý rozdílový game na 4:1 však neuhrál a od tohoto okamžiku už byl jistější a přesnější jeho soupeř. Partii s hořkým koncem prožili domácí hráči ve čtyřhře. Proti dvojici Timon Jurajda, Benedikt Schleiss (oba TK Letohrad) brali první set 6:2 a ve druhém se za stavu 5:3 propracovali při podání Tomáše Jandíka k matchballu. Tomáše však v tomto okamžiku postihla svalová křeč ve stehně a následně i v chodidle.  "Bohužel mě to omezilo v pohybu," přiznal po utkání Tomáš Jandík. Letohradští hráči nakonec zápas otočili 5:7 a 0:1 (7).