Upravit stránku

Nela Čevorová získala svůj první turnajový titul!

Žádné lenošení si na prázdniny nenaplánovala Nela Čevorová. Mladší žákyně má za sebou má už tři turnaje. Nejlépe jí vyšel ten v Chocni, kde mohla slavit své premiérové turnajové vítězství v singlu, když ve finále porazila domácí Emu Jurgovou 6:4 a 6:4. O pár dnů později se představila ve Vysokém Mýtě a společně se Sabinou Macháčkovou (SK Týniště nad Orlicí) se probojovala do finále čtyřhry (prohra s párem Čapounová, Herníková 0:6 a 1:6).

Filip Černý slaví svůj první turnajový triumf

Filip Černý se o uplynulém víkendu dočkal v Ústí nad Orlicí svého premiérového vítězství na turnaji. Společně s Tomášem Jandíkem ovládli v kategorii mladších žáků čtyřhru, v nedělním finále porazili dvojici Nosek, Jůdl (oba TK Kvasiny) po dramatickém průběhu 6:3, 3:6 a 1:0 (10:5).

Tomáš Jandík má double z Ústí nad Orlicí

Tomáš Jandík (mladší žactvo) si na turnaji v Ústí nad Orlicí poradil se všemi soupeři a vyhrál dvouhru. Ve finále přemohl Václava Severýna (Lob S.A. Bohnice) 6:3 a 6:3. Společně s klubovým kolegou Filipem Černým zvítězil i ve čtyřhře, ve finále porazili kvasinskou dvojici Nosek, Jůdl 6:3, 3:6 a 1:0 (5).

Skvěle, Dominik Horálek vyhrál čtyřhru na "béčku" v Hradci Králové

Cenného úspěchu dosáhl Dominik Horálek na dorosteneckém turnaji kategorie B v areálu DTJ Hradec Králové (5.-8.7.). Společně s Břetislavem Lukášem (TC Dvůr Králové) ovládli čtyřhru. Ve finálovém utkání zdolali pár Matyáš Říha (HTK Třebíč), David Palán (TK Spartak Jihlava) 6:3, 3:6, 1:0 (5). "Ve finále jsem se necítil moc dobře, ale uhráli jsme to. Mohl jsem se spolehnout na svůj servis, ve všech zápasech jsme s...e snažili ho udržet a to hodně pomohlo," hodnotil úspěšný turnaj Dominik Horálek. Do žebříčku si díky tomu připsal 45 bodů.

Dorostenec Lukáš Malý zaznamenal dvě finálové účasti v České Třebové

Vydatnou porci osmi zápasů si na turnajích v Hradci Králové resp. České Třebové (5.-7.8.) dopřál Lukáš Malý. Na "béčku" v TENIS-CENTRU DTJ HK prohrál v prvním kole těsně s Jáchymem Typlem (TK Česká Třebová, 188. místo CŽ) 3:6, 6:4 a 4:6. Chuť si následně spravil v České Třebové, kde se postupně přes Hoška, Valu a Skokana probil až do finále, v němž po prvním setu 2:6 zápas s Janem Krejčím (TO TJ Svitavy, 2...48. místo CŽ) skrečoval. "Bohužel se už projevila únava z předchozích zápasů," litoval Lukáš Malý. Ve finále čtyřhry s Erikem Malekem (TK Spartak Jihlava) nestačili na pár Rouchal (TO TJ svitavy), Skokan (LTC Pardubice) 4:6, 1:6.

Dominik Jedlička uhrál semifinále v Dolní Dobrouči

Cesta turnajovým pavoukem skončila pro Dominika Jedličku v Dolní Dobrouči v semifinále, v němž podlehl prvnímu nasazenému a pozdějšímu celkovému vítězi Petru Jordanovovi (SK JC Sport Opava, 93. místo CŽ) 5:7 a 4:6. "První kolo jsem odehrál výborně, druhé nic extra, semifinále bylo ode mě špatné...," prohlásil Dominik Jedlička. Na turnaji se představili i další hráči TOSK Žamberk Jan Hlaváč, Robin Bečička a Petr Opletal.

Ondřej Šrámek se představil na turnaji ITF v Praze

Až v posledním kole kvalifikace skončila cesta Ondřeje Šrámka na Moravia Steel Sparta Cupu v Praze v rámci juniorské tour pod ITF. "Celkově jsem spokojený, samozřejmě odstoupení z posledního kola kvalifikace kvůli zraněnému tříslu zamrzí. Hrál jsem kvalitní tenis a jsem spokojen hlavně ze zápasu druhého kola kvalifikace s Australanem Reidem. Přijel jsem si to zkusit a nabrat zkušenosti z těchto turnajů," uvedl Ondřej Šrámek. Kromě turnaje v Praze se Ondřej představil ještě na dorosteneckých turnajích kategorie B ve Valašském Meziřící (jedno uhrané kolo a výhra nad Patrikem Homolou z TK AGROFERT Prostějov 6:4 a 6:3) a Hradci Králové (skreč za stavu 6:2, 6:7 a 1:4 - se stejným soupeřem - kvůli bolesti zad).

Adéla Moravcová v létě získává zkušenosti na turnajích dospělých

Dvě "prázdninové" akce v dospělé kategorii má za sebou Adéla Moravcová. Na "áčku" v Milovicích vypadla v kvalifikaci s Adélou Josefovou (TENIS-CENTRUM DTJ HK, 100. místo CŽ) 4:6 a 2:6. Na turnaji kategorie B ve Strakonicích porazila v prvním kole Patricii Kubíkovou (TK Sparta Praha, 150. místo CŽ) 7:6, 3:6, 6:4. Ve druhém kole byla na její síly Nikola Homolková (TK Pelhřimov, 110. místo CŽ) po setech 3:6 a 5:7.